تبلیغات
love volley
قالب وبلاگ

love volley
 
محمودی:ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است/ از برادری با بهنام ضربه خوردم!

خبرگزاری فارس: پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: عقیده من این است که ولاسکو بیشتر از اینکه خوش‌شانس باشد، باهوش است.

خبرگزاری فارس: محمودی:ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است/ از برادری با بهنام ضربه خوردم!

شهرام محمودی، پدیده 24 ساله تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی زیرگروه لیگ جهانی با حضور در خبرگزاری فارس درخصوص مسائل، مشکلات و اتفاقات این رشته صحبت کرد.

محمودی که برادر کوچکتر بهنام محمودی، بازیکن سابق تیم ملی والیبال است و سابقه بازی در تیم‌های پایه فوتبال پیکان را دارد در رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی به عنوان پدیده تیم ملی والیبال ایران شناخته شد و همین موضوع یکی از مهمترین علت‌های انجام مصاحبه با وی بود.

 

متن مصاحبه محمودی با فارس را در زیر می خوانید:

* می‌خواستم ثابت کنم خط خوردنم از تیم ملی اشتباه بود

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران درمورد رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار داشت: تا آخرین روزی که تیم می‌خواست به رقابت‌های انتخابی المپیک عازم شود در اردو حضور داشتم، اما در نهایت با نظر ولاسکو از تیم ملی کنار گذاشته شدم؛ شاید در آن زمان جایگزین من بهتر از من بود و سرمربی تیم ملی دلایل خاص خودش را داشت. من تمام تلاشم را به کار گرفتم، اما نظر نهایی را سرمربی باید می داد و نظر وی هم کنارگذاشتن من بود.پس از این اتفاق نمی‌توانم کتمان کنم که ناراحت نشدم؛ اما با صحبت‌هایی که بهنام، برادر بزرگترم با من کرد از فردای همان روز تمریناتم را شروع کردم. با خودم گفتم که آنقدر باید تمرین کنم و بهتر شوم که ثابت کنم خط خوردنم اشتباه بود. بعد از اردوی اولیه توانستم باردیگر به تیم ملی بازگردم.

* بهنام گفت فدای سرت!

وی افزود: از نظر آماری من با سایر هم پستی هایم تفاوت زیادی نداشتیم، اما نظر سرمربی بر این بود که رضا قرا بهتر از من است و باید در تیم ملی حضور پیدا کند. شاید سبک بازی قرا به حریفان ایران در تورنمنت انتخابی المپیک نزدیک‌تر بود که ولاسکو وی را به من ترجیح داد.شخصیت من به‌گونه ای است که اصلا دوست ندارم بازنده باشم؛ روزی که من خط خوردم از نظر شخصیتی به من بر خورد! به خودم گفتم حتماً ضعیف کار کردی که بازیکن دیگری جایگزین تو شده است. وقتی داشتم پاسپورتم را از خوش‌خبر می گرفتم وی خطاب به من گفت: من مطمئنم تو می‌روی و یک روز با قدرت برمی‌گردی. تمام این صحبت‌های تاثیرگذار بود؛ حتی وقتی آن روز به خانه رفتم بهنام آمد، کنارم نشست، دستش را به گردنم انداخت و گفت: فدای سرت! حالا میفهمی که باید بیشتر تمرین کنی تا خودت را به تیم ملی و سرمربی‌اش تحمیل کنی. چیزی که به این سختی به‌دست آورده‌ام را به راحتی از دست نخواهم داد. از این به بعد باید بیشتر تمرین کنم.

  ( وای بچه ها مووووووووز )

 

* اردوی اسلوونی به هماهنگ شدنم با سایر بازیکنان بسیار کمک کرد

بازیکن تیم ملی والیبال ایران با اشاره به برگزاری اردوی تدارکاتی در اسلوونی عنوان کرد: ولاسکو گفت برای لیگ جهانی 3 پشت خط زن آماده می‌خواهم و من هم بلافاصله پس از خط خوردنم تمریناتم را از سر گرفتم. تقریباً دو ماه با تیم تمرین کردیم. اردوی اسلوونی خیلی خوب بود و کمک زیادی به من کرد و مهم‌ترین فایده‌اش بازی با تیم‌های سطح بالا بود. من در ترکیب تیم ملی بازی نکرده بودم و شرایط تیم ملی را نمی‌دانستم. اردوی اسلوونی فرصتی بود تا من با سایر بازیکنان بیش از پیش هماهنگ شوم.

* از اینکه برادر بهنام بودم ضربه خوردم!

شهرام که برادر کوچکتر بهنام محمودی، بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران است، درمورد این موضوع و فواید و آن می‌گوید: از بچگی الگوی من بهنام بود؛ متاسفانه از حدود 3 سال پیش که در لیگ خوب بازی کردم زیر سایه بهنام بودم. بهنام به عنوان برادر بزرگترم هیچ وقت به خودش اجازه نداد حتی به صمیمی‌ترین دوستش که حسین معدنی است راجع به من اظهار نظر کند. شاید می‌توانستم زودتر از اینها به تیم ملی دعوت شوم، اما برادر بهنام بودن ضربه زیادی به من زد!بهنام همیشه به من می گفت که آنقدر باید خوب باشم که کسی به برادر بزرگترم توجه نکند و من را برای شایستگی هایم انتخاب کند.

* خارج شدن از زیر سایه بهنام بسیار برایم سخت بود

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: وقتی در مصر بودیم بهنام از طریق تلفن نکاتی را به من گوشزد کرد که وقتی آنها را انجام می‌دادم ولاسکو هم از من راضی می‌شد. تجربیات برادر بزرگترم در مجموع کمک زیادی به من کرد، اما خارج شدن از زیر سایه بهنام برایم بسیار سخت بود. در مجموع می‌توانم بگویم که برادر بهنام بودن ابتدا برایم بسیار سخت بود، اما در شرایط کنونی خیلی برایم مفید است.

* شرایط مصری‌ها برایم عجیب بود

محمودی درخصوص شرایط بازی با مصر در چارچوب رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی گفت: شرایط برای بازی با مصر اصلا مساعد نبود. چند ساعت در فرودگاه معطل شدیم، روز اول سالن تمرین ندادند و...

در بازی هم شاهد بودیم که سعید معروف بخاطر چسبندگی زمین مسابقه پایش پیچ خورد؛ من تاکنون در ایران و در لیگ خودمان که برخی از شهرستان‌ها شرایط مناسبی ندارند هم چنین شرایط نامساعدی را ندیده بودم! شرایط مصری‌ها خیلی برایم عجیب بود، اما هرچقدر اوضاع بدتر می‌شد بازیکنان مصمم‌تر می‌شدند که مصر را شکست دهند. می‌خواستیم در دو بازی 3 بر صفر برنده باشیم تا به مصری‌ها ثابت کنیم که شکست دوره گذشته تنها یک اتفاق بود.

محمد موسوی و سعید معروف در آن شرایط بسیار به من کمک کردند. بازی که شروع شد بسیار خوب بازی کردیم و به مصری‌ها ثابت کردیم که قدرت والیبال ما از آنها بیشتر است.

* ولاسکو با وجود بیماری به خودش اجازه نمی‌داد استراحت کند

محمودی درمورد بیماری ولاسکو و تاثیرات آن روی روند آماده‌سازی تیم اظهار داشت: ولاسکو خیلی تلاش می‌کرد که بیماری‌اش را از ما پنهان کند، اما از ظاهرش کاملا مشخص بود که حال خوبی ندارد. در برخی از جلسات تمرین وقتی حالش خیلی بد می‌شد به خودش اجازه نمی داد که برود و استراحت، بلکه می‌ماند و تمرین را زیرنظر می‌گرفت. همین که بازیکنان می‌دیدند ولاسکو با این شرایط در تمرینات حاضر می‌شود تمام تلاش خود را به کار می گرفتند که بهترین عملکرد را داشته باشند تا حداقل ولاسکو از تمرین بد بازیکنان ناراحت نشود.

 

 

* قدرت ایران اجازه خودنمایی به ژاپن نداد

وی با اشاره به بازی تیم‌های ایران و ژاپن خاطرنشان کرد: در ایران و در رقابت‌های لیگ تماشاگر زیاد دیده‌ بودم، اما وقتی برای بازی با ژاپن وارد رختکن  شدیم و قصد عوض کردن لباس‌هایمان را داشتیم احساس کردم سقف در حال فرو ریختن است. وقتی وارد سالن شدیم هم همه مات مانده بودند و تماشاگران را نگاه می‌کردند و جو خوبی بود. ابتدا برای خودمان هم سخت بود، اما کم کم فشار تماشاگران روی ژاپنی‌ها بیشتر شد و می‌شد استرس را در چهره آنها دید. برای من به عنوان اولین بازی ملی‌ام در ایران این تعداد تماشاگر خیلی عجیب و سخت بود، اما سعی کردم به نکات مثبت فکر کنم و با شرایط هماهنگ شدم.

ژاپن همیشه ژاپن است؛ برخی از منتقدان می‌گفتند ژاپن ضعیف شده بود، اما به نظر من اینگونه نبود و حتی در برخی از لحظات شاهد بودیم از ایران پیش می‌افتادند. معتقدم قدرت ایران موجب شد که ژاپنی‌ها نتوانند مانند همیشه بازی کنند. با انالیز دقیقی که از ژاپنی‌ها داشتیم و با فشار تماشاگران اجازه خودنمایی به حریف را ندادیم.

* همیشه به هدف‌های بزرگ فکر می‌کنم

وی افزود: تاکنون به این فکر نکرده‌ام که اگر به لیگ جهانی نمی‌رفتیم چه اتفاقی رخ می‌داد؛ م سعی کردم همیشه به نکته مثبت این موضوع فکر کنم، چراکه همیشه به هدف‌های بزرگ فکر می‌کنم. سعی می‌کنم فکر‌های منفی را از خودم دور کنم، چراکه هرچقد به نقاط منفی فکر کنیم اثرات منفی بیشتری هم دارد. باید نگاه‌مان مثبت باشد و چون همه می‌دانستند که می‌توانند به لیگ جهانی صعود کنند هیچ وقت به عدم صعود ایران به لیگ جهانی فکر نکردند.

* مشکل سربازی، بازی در لیگ ایتالیا را از بر‌خی‌ها گرفت

پبازیکن تیم والیبال کاله آمل درمورد مبلغ قراردادش در فصل گذشته تصریح کرد: پولی نگرفته‌ام! شاید از بازیکنان درجه دو فوتبال هم کمتر گرفته‌ام. درآمدم در سال حدود 100 میلیون است. مبالغ کلانی که می‌گویند والیبالی‌ها ثبت می‌کنند برابر تعداد کمی از بازیکنان است که آن را هم به بازیکنان ندادند.

بازیکنان از تیم های خارجی هم پیشنهاد داشتند؛ برای مثال سیچلو که می‌خواهد در ایتالیا مربیگری کند می‌خواست من، غفور، قائمی، میرزاجانپور را با خود ببرد، اما فدراسیون اعلام کرد به دلیل مشکلات سربازی این بازیکنان نمی‌توانند از کشور خارج شوند.

* در تیم فوتبال پیکان بازی می‌کردم، اما عاشق والیبال بودم

وی افزود: من هیچوقت دوست نداشتم فوتبالیست شوم. هیچ وقت برای من ملاک پول نبوده است؛ باید شرایط را درنظر گرفت. جو فوتبال هیچ وقت با والیبال قابل مقایسه نیست. من چند سال پیش دروازه‌بان تیم فوتبال نوجوانان پیکان بودم و هم فوتبال بازی می‌کردم و هم والیبال، اما از بچگی عاشق والیبال بودم.

* ولاسکو خوش‌شانس نیست؛ باهوش است

بازیکن تیم ملی والیبال ایران درخصوص اینکه برخی‌ها می‌گویند ولاسکو خوش شانس است، عنوان کرد: عقیده من این است که ولاسکو بیشتر از اینکه خوش‌شانس باشد، باهوش است. وی به هر کاری که می خواهد انجام بدهد فکر می‌کند. اگر ولاسکو خوش‌شانس بود تیم ملی به المپیک راه پیدا می‌کرد. برای تمام کارهایش برنامه‌ریزی و تفکر دارد.

سطح والیبال ایران با لهستان قابل مقایسه نیست؛ لهستان همیشه در جمع تیم‌های مطرح دنیا قرار داشت، اما ایران این شرایط را نداشت. ورزش اول لهستان والیبال است. آنها بسیار بالاتر از ایران هستند و فکر می‌کنم ولاسکو موفق‌تر از آناستازی بود، چون ایران را برای نخستین‌بار وارد لیگ جهانی کرد. من حضور در لیگ جهانی را در خواب می‌دیدم و به ولاسکو هم گفتم که من این صحنه‌ها را در خواب می‌دیدم. ولاسکو به روند رو به رشد والیبال ایران بسیار کمک کرد.


با حفظ ولاسکو می‌توان به اهداف بزرگتری فکر کرد
ملی پوش والیبال کشورمان عملکرد تیم ایران مقابل ژاپن در بازی دوم را مطلوب توصیف کرد و گفت:‌
 بازیکنان ما بازی مطلوب و قابل قبولی را از خود ارائه دادند و توانستند در 3 ست پیاپی ژاپن را مغلوب کنند.

شبکه ایران - علی رضایی حسین آباد: حمزه زرینی اظهار داشت: نسبت به بازی نخست با ژاپن به دلیل این که شناخت خوبی از حریف داشتیم راحت تر بازی کردیم و توانستیم با آنالیز دیدار گذشته ، مسائل تکنیک فردی و تاکتیک کادر فنی را بهتر در زمین پیاده کنیم.هرچند با گرفتن یک گیم صعودمان به لیگ جهانی مسجل بود ولی با این وجود موفق شدیم حتی با استفاده از نفرات ذخیره مقتدرانه ژاپن را مغلوب کنیم.

وی با ابراز خوشحالی از این که تیم ملی والیبال کشورمان برای نخستین بار به لیگ جهانی راه یافته است، خاطرنشان کرد:‌ قطعا تیم‌های بزرگی از والیبال دنیا در لیگ جهانی حضور دارند که می‌بایست با برگزاری دیدارهای تدارکاتی و تمرینات مستمر سطح بازی خود را به این تیم ها نزدیک تر کنیم به هرحال پتانسیل های خوبی در تیم ملی والیبال ایران وجود دارد. ما در وهله نخست می‌بایست به دنبال حفظ تیم خود در لیگ جهانی باشیم و با برنامه ریزی های بیشتر در پی صعود به مراحل بالاتر باشیم.

وی با اشاره به درخشش ولاسکو ونقش وی در پیروزی های تیم ایران گفت: ولاسکو مربی با دانش و بزرگی است که توانسته است موفقیت های خوبی را برای تیم ملی کشورمان به ارمغان بیاورد.وی در طول دوران مربیگری اش به لحاظ تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان را به مرحله ایده آلی رسانده است.امیدوارم با ماندن ولاسکو در تیم ملی ،بتوانیم به اهداف بزرگتری فکر کنیم.

وی با بیان این که تیم ملی کشورمان حدود 5 ماه در اردوهای تدارکاتی به سر می‌برد بازیکنان ما بعد از ناکامی المپیک، به خوبی فعل خواستن را صرف کردند و با تمرینات مستمر و تشکیل اردوهای تدارکاتی موفق شدند با غلبه بر حریفانی چون مصر و ژاپن جواز حضور در لیگ جهانی را کسب کنند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که آیا به لحاظ امکانات و تجهیزات در حد مطلوبی هستیم یاخیر؟، گفت: امکانات نسبت به گذشته بهتر شده است ولی هنوز در سطح ایده آل نیست. امیدوارم با توجه به این که به لیگ جهانی راه یافته ایم مسئولان نگاه ویژه تری نسبت به ما داشته باشند وبا تأمین امکانات مطلوبتر و برگزاری دیدارهای تدارکاتی بیشتر، زمینه را برای کسب موفقیت های بیشتر آماده سازند.                         یه خبر هم راجع به سعید معروف به دستم رسید که ایشون بعد بازی با ژاپن همراه آقای ولاسکو و سیچلو به ایتالیا رفتن...حالا اینکه برای چه کاری رفتن بر ما پوشیده است (فکر کنین سعید یه دفعه ای با یه نامزد ایتالیایی بیاد ایران

فکر کنم به سرم زده چون خودم قبل از هر کی خودکشی میکنم

[ جمعه 24 شهریور 1391 ] [ 02:50 ب.ظ ] [ parisa ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

سلام من پریسا هستم و حدودا 14 سالمه وعاشق والیبالم و بازیکنان محبوبم هم سعید و کاپیتان هستن..!ا
ضمنن هر عکس یا فیلمی که خواستین رو میتونین بهم بگین تا براتون بذارم...
امیدوارم اینجا لحظات خوبی داشته باشید...
فقط لطفا نظر یادتون نره......!!
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب